×
خانه » مشتری ها » دستگاه پوز به سامانه مودیان متصل است؟
26 نوامبر 2020

دستگاه پوز به سامانه مودیان متصل است؟

از آنجاییکه بسیار از مشاغل و کسب و کارها از دستگاه پوز برای دریافت وجوه حاصل از فروش و یا درآمدهای خود استفاده می کنند ، این سوال عموما از طرف آنها مطرح میشود که آیا ما باید اقدامی انجام دهیم؟ موضوع سامانه مودیان بر عملیات ما چه تاثیری دارد؟

هرچند این بخش از سیستم (اتصال دستگاه پوز به سیستم های سازمان امور مالیاتی) هنوز به صورت آنلاین و لحظه ای متصل نشده است ، اما با توجه به اینکه این موضوع نیز به زودی محقق خواهد شد میتوان این عزیزان را اینگونه راهنمایی کرد:

اگر تمامی عملیات درآمدی و وصولی های شما از طریق دستگاه پوز باشد ، نیازی نیست اقدامی انجام دهید و نگران چیزی باشید .

اما اگر بخشی از درآمدهای شما از خارج از دستگاه پوز باشد یا اینکه وصولی های متعددی دارید که درآمد نیستند ولی طبق تعاریف و رویه های سازمان در دسته عملیات درآمدی شما محسوب می گردد ، آن وقت است که باید نگران باشید و اقداماتی را باید انجام دهید. همانطور که میدانید از سال ۱۴۰۱ تراکنش های بانکی و سیستم های بانکی به سیستم های سازمان امور مالیاتی متصل شده و به طور دقیق و عموما مکانیزه و سیستماتیک رصد می شود. پس اگر برای احیانا یک درصد برای فرار مالیاتی این کار را میکنید و یا اینکه نه موضوع فرار مالیاتی نیست ولی بنا به دلایلی به صورت موقت یا دائم وصولی های متعددی دارید که ممکن است به عنوان درآمد شما محسوب شود و  این بخش از عملیات شما را سازمان امور مالیاتی به عنوان کتمان درآمد و فرار مالیاتی تعریف کند ، پیشنهاد میکنیم حتما از مشاوره های ما یا سایر کارشناسان و مشاوران مالیاتی خبره خود استفاده کنید و  توصیه های ارائه شده را جدی بگیرد